Cu ceva timp in urma ,eram ultimul dintr-o coloana de 5 masini care treceau pe langa un semafor ,Domnul agent de la politia rutiera era dupa semafor si trecerea de pietoni,sensului meu de mers.
Asa ca dumnealui ,a oprit ultimile 3 masini, care au trecut la semafor pentru '' trecerea pe culoarea rosie'' ...SIGUR ERA GALBEN eu trecand la 2-3 secunde la semafor daca era rosu luam pietoni pe masina (vina mea ).dar nu am cum dovedi.
Domnul agent, a oprit cele 2 masini din fata mea si cu mine 3, mi-a spus sa raman in masina cea ce am si facut ,dar eu am lasat geamul de la sofer deschis,si am auzit ce discuta cu cei pe care ia oprit.
Buna ziua ......,agent ''popescu'' v-am oprit ca ati trecut pe culoarea rosie a semaforului cei 2 soferi negand acesta contraventie ba chiar sau descoperit legaturi de prietenie cu diverse persoane comune cu agentul.
Pina la urma acestia au plecat bine mersi fara nici macar o sanctiune.
Cand a venit randul meu mi -a comunicat acelasi lucru '' ca am trecut pe culoarea rosie a semaforului '' am explicat ca acest lucru e imposibil ca loveam pietonii pe trecere daca era rosu,a zis ca nu discuta ''moartea caprioarei'' ....citez.
i-am spus ca si cei 2 din fata mea au fost opriti pentru aceiasi infractiune si nu au patit nimic.
CITEZ : ''NU e problema dumneavoastra ''
NU mi se pare o atitudine corecta .
O ZI BUNA