Buna ziua stimate domnule director.


cu respect pentru munca dumneavoastra,va rog sa aveti ambilitatea de a solicita celor in drept sa verifice de urgenta indicatoarele si semafoarele din intersectia de la podul Constantei,statia de tranvai DEPOUL BUC.NOI.
Este o amenintare permanenta pentru viata noastra si a copiilor nostri,caci atat semafoarele cat si lipsa de indicatoare de circulatie provoaca ,nesiguranta,confuzii si de multe ori mi s-a intamplat sa scap ca prin urechile acului de un accident pe trecerea de pietoni, caci o masina sau mai multe au trecut in mare viteza prin fata mea,repet eu fiind pe trecere si pe culoarea verde a semaforului.Nu sunt singura careia i se intampla ,in acest loc astfel de grozavii...Semaforul ramane doar 2 secunde, pe verde,pentru pietoni,trebuie sa fugi ca sa poti ajunge pe trotuarul de vis-a vis...si asta cu ochii inspre stanga (respectiv dreapta) sa nu te loveasca masinile care zboara pe sosea ca la curse,fara sa dea prioritate ,la verde ,pietonilor.Consider ca ei nu o fac din spirit de criminalitate ci pentru ca nu pot observa semaforul si trecerea de pietoni din acel loc.Va rog din suflet sa va informati si sa ne ajutati sa nu mai trecem prin groaza aceasta zi de zi.Este un pericol evident de accident ,care s-ar putea solda cu moartea cuiva .
Eu nu mi-asi asuma o astfel de raspundere,sunt convinsa ca nici dumneavoastra.
Cu respect,Luminita Treutlein,jurist.