buna ziua
cea mai mare curiozitate a mea este unde sunteti pana la lasarea serii cand incepeti megafiltrele vietii in care nici macar nu sunteti in stare sa va asigurati siguranta proprie prin marcarea zonei cu conuri, semnale luminoase si alte metode, si astfel evitarea unor situatii nefericite ca cea din acest We.
insa in cursul zilei sunt clasicele 2-3 masini din piata Victoriei, coloanele oficiale si cam atat. in rest la birou si la masuratori de accidente.
Sportul national in Bucuresti este trecutul pe ROSU plin. poate ceva nou pentru dumneavoastra insa scriu aceste randuri dupa ce la un semafor unde oprisem la culoarea rosie a trebuit sa intreb echipajul de politie oprit in stanga mea de ce nu pleaca sa-l sanctioneze pe soferul care trecuse pe rosu in fata lor...
lipsa profesionalismului si prezentei in trafic v-a transformat in niste personaje luate la misto de majoritatea soferilor iar siguranta circulatiei in acest oras lasa mult de dorit.
am crezut ca in urma accidentului de la piata romana soldat cu pierderi de vieti se vor schimba lucrurile si prezenta voastra pe sosele in cursul zilei se va simti, insa NIMIC.
va multumiti cu marile actiuni de toata jena pe timpul noptii si cu masuratorile accidenteleor soldate cu complicitatea voastra as zice.
imi doresc sa vad masinile voastre in trafic, sa vad girofaruri, sa vad soferi sanctionati pentru depasiri de coloane, pentru parcari aiurea, pentru toate chestiile din trafic pe care le vedeti zilnic si voi cand iesiti din birou spre casa.