Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Paguba produsa de biciclist pe sosea

  1. #1
    General de Brigada
    Puncte: 104.416, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 100,0%
    Realizări:
    Turat la maximumVeteran50000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Închizător de Discuţii
    Avatarul lui politiarutiera2
    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    2.683
    Puncte
    104.416
    Nivel
    100
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 25/70
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    17

    Paguba produsa de biciclist pe sosea

    Buna ziua,

    ma numesc Emilian CONSTANTINESCU si doresc sa ma ajutati intr-o problema la care nu am gasit inca o solutie de rezolvare, ramanand astfel cu o paguba platita din buzunar propriu.
    In data de 10 mai 2015 ma indreptam cu masina pe panta dinspre Sala Polivalenta catre blvd. Tineretului (strada Piscului). La un moment dat am oprit ca sa cédez trecerea masinilor care urcau spre Polivalenta. Am fost izbit cu putere de un biciclist care mergea pe mijlocul soselei si cred ca se uita in spate, nevazand astfel masina oprita. In urma impactului luneta s-a
    spart, haionul s-a indoit si mi s-a spart si stopul stanga. In timp ce parcam masina pentru a elibera banda de mers, biciclistul a gasit momentul prielnic si a fugit de la locul faptei.Care
    este solutia recuperarii daunei? A trebuit sa repar masina pe banii mei, nu detineam Casco. Ce se poate face in aceste cazuri si cum se poate identifica persoana in cauza? Doresc sa il trag la raspundere pentru fapta sa, este inadmisibil sa fiu lovit de bicicleta pe o sosea unde bicicletele nu au ce sa caute.Va rog sa ma ajutati cu un raspuns

    Cu stima,
    Emilian CONSTANTINESCU

    0 Nepermis! Nepermis!
    Dacă mesajul de mai sus vă aparține sau considerați că sunt încălcate anumite drepturi
    de autor, sau dacă-l considerați proprietate personală trimiteți o sesizare cu linkul
    acestui mesaj prin formularul de contact din subsolul paginii. Va mulțumim!
    Mesajele postate sub acest cont nu sunt personale, ele sunt preluate de la utilizatorii noștri.
    Aceste mesaje sunt preluate din emailuri de pe toate site-urile, de pe Facebook sau alte platforme.


    Web: www.politiarutiera.ro
    Facebook: www.facebook.com/politiarutiera

  2. #2
    Maior
    Puncte: 7.345, Nivel: 59
    Progres nivel: 98%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 5
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    SocialVeteranCreated Blog entry5000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Premiul Comunităţii
    Avatarul lui cipri83
    Data înscrierii
    05.11.2013
    Postări
    1.395
    Puncte
    7.345
    Nivel
    59
    Mesaje blog
    13
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 365/17
    Oferit: 23/8
    Putere Rep
    12
    Domnule Constantinescu, conform codului rutier dvs aveti obligatia ca in 24 de ore sa declarati orice tamponare care nu s-a putut rezolva amiabil?Ori din data de 10.05.2015 cate ore au trecut?Daca dvs ati fi declarat aceasta tamponare Politia facea verificari sa gaseasca vinovatul!Acuma dupa ce v-ati reparat autoturismul cum mai dovediti ca acesta a fost avariat?Sau cum dovediti ca asa s-a intamplat cu ati povestit dvs?

    1 Nepermis! Nepermis!

  3. #3
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 28, Nivel: 1
    Progres nivel: 56%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 22
    Activitate globală: 10,0%

    Data înscrierii
    18.06.2015
    Postări
    3
    Puncte
    28
    Nivel
    1
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0
    Am fost la sediul Politiei Rutiere imediat dupa incident, in incinta Auto Cobalcescu de langa Tagul Vitan unde mi s-a facut o constatare si mi s-a eliberat o autorizatie de reparatie care nu m-a ajutat sa recuperez vreun leu din paguba. Politia Comunitara mi-a raspuns sec ca, in zona aceea a parcului nu exista camere de luat vederi. Da, dar exista camere ale Salii Polivalente si ale restaurantelor din zona. Cum il pot identifica pe autor daca nu pe baza unor inregistrari video? Exista vreo posibilitate sa imi recuperez banii de la Fondul de Protectie a Vitimelor Strazii? Am auzit ca ar exista si o institutie de acest gen, poate ma ajutati. Multumesc mult pentru un raspuns

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Subiecte similare

  1. Capre metalice pe sosea
    De politiarutiera2 în forumul FOTOGRAFII DIN TRAFIC
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 07.02.2018, 20:59

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •