Buna ziua,

Ma numesc Radu Preda, sunt din Bucuresti, si as vrea sa va aduc la cunostinta un comportament pe care l-am surprins astazi in traficul bucurestean.

Astazi, luni 18 mai 2015, la ora 8:58 AM, ma aflam la interesectia dintre Calea 13 Septembrie si Soseaua Pandurilor, venind dinspre hotelul Marriott si asteptand sa intorc pe Calea 13 Septembrie, deoarece locuiesc in zona. Intersectia era dirijata de 2 agenti ai Politiei Rutiere. Cand a venit randul sa intru in intersectie pentru a schimba directia de mers, agentul care dirija acel sens a fost deranjat de ezitarea mea de a face manevra (am pierdut 1-2 secunde pentru a vedea clar indicatiile sale si a ma asigura) si a strigat cat l-a tinut gura "Haide băăăăă odata băăăăă", pe un ton de superioritate pe care nu-l pot reda.

Consider ca astfel de detalii mici scapate de sub control pateaza imaginea institutiei pe care o reprezentati si dumneavoastra si agentii care dirijeaza circulatia. Cred ca mai ales ei trebuie sa fie un exemplu de profesionalism si autocontrol, care sa inspire soferii si mai ales pe cei foarte tineri, care sunt in formare.

Cu stima,
Radu Preda