Buna Ziua,

Va rog frumos sa imi permiteti sa ma adresez Dvs. pe acesta cale in vederea solutionarii urmatoaerei rugaminti.
Numele meu este Munteanu Laura si nu mai locuiesc de cativa ani buni in Romania. Din 2013 mi-am luat cetatenia austriaca si am renuntat la cetatenia romana. Singurul document care a mai ramas de schimbat este carnetul de conducere romanesc. Am depus astazi 27.08.14 la politia rutiera din Viena documentele necesare pentru preschimbarea carnetului de conducere. Printre acestea se cere si cazierul auto. D-na de la politia rutiera va va cere pe mail sau fax o informatie referitoare la cazierul meu auto. Totodata, pt ca vorbesc limba romana persoana de la politia rutiera Viena m-a rugat in vederea usurarii procedurii de eliberare sa va scriu si sa va rog sa trimiti fax sau chiar email la adresa urmatoare:
Mail: .....rsamt@polizei.gv.at D-na Foi Schier-Moetz
Fax: 0043 1 3131087289

Avand in vedere ca politia rutiera Viena accepta aceasta modalitate (mail sau fax) nu pot decat sa vin in ajutorul tuturor macar ca inca mai vorbesc romaneste. Totodata din alte discutii telefonice purtate cu colegi din serviciu Dvs. mi-au spus ca detalii despre cazierul auto se furnizeaza direct la politia rutiera din tara respectiva.
Pentru detalii/ajutor va stau la dispozitie cu placere.

Va multumesc.

Cu stima,
Laura Munteanu