Buna ziua ,

Ma numesc Cornel si sunt domiciliat in Galati . In luna martie ma deplasam cu masina personala catre munca , imediat dupa o intersectie un agent rutier a facut semn unei masini care era in fata mea , la care am tras si eu pe dreapta crezand ca semnul a fost pt amandoi . Agentul mi-a comunicat ca eu pot merge mai departe ... dar intr-o fractiune de secunda claxoneaza al doilea agent si ii face un semn sa vina la masina dupa care imi comunica sa prezint si eu actele .
Prezint toate actele , agentul pleaca la masina dupa care revine cu un proces verbal si imi comunica ca am depasit si eu viteza si ar treb sa platesc o amensa de 170 ron , au urmat niste discutii mai aprinse la care ii comunic ca nu vreau sa semnez si plec .
Zilelea astea ma trezesc cu PV in posta (nu racomandata ... pur si simplu PV in posta) in care scrie ca am depasit viteza , nu am purtat centura , nu am avut asigurarea la mine si nu am semnalizat .... incredibila suma de 425 ron .... am ramas fara cuvinte .
Analizand acest PV observ ca suma scrisa este cea corecta 85+85 = 170 dar mai sus ...*la portiunea cu pct scrie 170+255 (255 care a fost adaugat dupa ) , in plus nu a chemat nici un martor ... am varianta cu indigo in care se poate vedea clar ca semnatura martorului e cu pixul ....clar pusa dupa .(atasez si pv )

Multumesc anticipat
Cornel