Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Permis de conducere obtinut in Rom, nu e valabil in Suedia

  1. #1
    General de Brigada
    Puncte: 104.416, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 100,0%
    Realizări:
    Turat la maximumVeteran50000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Închizător de Discuţii
    Avatarul lui politiarutiera2
    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    2.683
    Puncte
    104.416
    Nivel
    100
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 25/70
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    17

    Permis de conducere obtinut in Rom, nu e valabil in Suedia

    Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
    david iosif catalin

    buna ziua am si eu o problema foarte mare si foarte grava. In anul 2007 am obtinut permisul de conducere in romania. Eu locuiesc in suedia de 2 ani si in urma cu ceva vreme am fost oprit de un echipaj de politie si mi-a fost suspendat permisul de politia suedeza. Ulterior am fost anuntat ca permisul meu de conducere nu este valabil, ca ar fii fals, asa am primit raspun de la politia din suedia, deci eu nu pot intelege cum se poate asa cevam, atat timp cat am circulat cu acel permis de 3 ani de zile si nu am avut nici o problema iar acum hopa ca apar probleme. As dori sa ma informati daca eu sunt bagat in baza de date din ro ca detin permis de conducere cat b pe numle david iosif catalin. Si as mai avea o intrebare in cazul in care am fost inselat si eu ca alte sute de persoane de politisti corupti si am primit un permis fals pot reveni in tare sa dau din nou de permisul de conducere mai am dreptul?
    va multumesc anticipat

    0 Nepermis! Nepermis!
    Dacă mesajul de mai sus vă aparține sau considerați că sunt încălcate anumite drepturi
    de autor, sau dacă-l considerați proprietate personală trimiteți o sesizare cu linkul
    acestui mesaj prin formularul de contact din subsolul paginii. Va mulțumim!
    Mesajele postate sub acest cont nu sunt personale, ele sunt preluate de la utilizatorii noștri.
    Aceste mesaje sunt preluate din emailuri de pe toate site-urile, de pe Facebook sau alte platforme.


    Web: www.politiarutiera.ro
    Facebook: www.facebook.com/politiarutiera

  2. #2
    Sergent Major
    Puncte: 2.723, Nivel: 33
    Progres nivel: 82%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 27
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    190
    Puncte
    2.723
    Nivel
    33
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/1
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: Permis de conducere obtinut in Rom, nu e valabil in Suedia

    Atunci când poli?ia suedez? v-a comunicat faptul c? permisul de conducere este fals, în mod cert înseamn? c? a efectuat în mod oficial verific?ri prin omologii din România.
    Situa?ia dvs. personal? trebuie reglementat? în România. Dac? sunte?i sigur c? a?i avut în momentul ob?inerii permisului de conducere reziden?a normal? în România, a?i frecventat în mod corect în România cursurile integrale ale unei ?coli de conduc?tori auto, (pentru categoria B aceasta dureaz? o lun? de zile ) ?i c? a?i sus?inut efectiv examenul teoretic ?i practic în fa?a autorit??ii competente, fiind declarat admis, nu ave?i de ce s? v? teme?i!
    În situa?ia în care se stabile?te faptul c? a?i ob?inut permisul de conducere cu înc?lcarea normelor legale, situa?ie constatat? de instan?a competent?, permisul de conducere se anuleaz? conform art. 114.-(1), lit. f) din O.U.G. 195/2002 actualizat?, un nou permis de conducere fiind posibil de ob?inut doar dup? trecerea unui termen care se stabile?te în func?ie de regulile cuprinse în art. 116 din aceast? ordonan??.
    Cu stim?,
    COMISARUL.

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •