Buna seara azi mi-a fost suspendat permisul de conducere pentru ca am trecut pe culoarea rosie la calea ferata.Treaba sta cam in felul urator am stat la trecerea de cale ferata cam 20 minute (un tren facea manevre din gara dar nu ajungea pana la sosea).Eram a doua sau a treia masina si sincer mam saturat sa astept mai ales ca ma grabeam,cineva a mai trecut in partea astalalta dar nu sa intimplat nimic.Mi se pare nedrept ca o masina de politie rutiera era mai in-spatele coloanei pe celalalt sens binenteles si dupa ce am trecut a actionat si mia spus ca au fost anuntati din gara ca se fac manevre si dureaza o jumatate de ora ,oare de ce nu au vrnit sa fluidizeze traficul si ne-au lasat sa sateptam ca fraeri ,dupa ce mau oprit si am facut gura au anuntat prin statie si a venit alt echipaj si au dat drumul la circulatie pana si-au amintit aia din gara sa opreasca semaforul ala.Cert e ca mi-u luat permisul pe 90 zile si asi vrea sa stiu daca-l pot recupera mai repede,nu am mai avut abateri in trafic.Multumesc anticipat