Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
Gheorghiu Ramiro Gabriel <>

Buna ziua,

Numele meu este Gheorghiu Ramiro Gabriel, posesor al cartii de identitate seria **, nr. ***, eliberata de SPCEP S 2, valabila de la 30.06.2010 si la data de 26 octombrie 2012, am vandut autoturismul Citroen Xantia cu numarul de inmatriculare B 70 RTS, catre Cretu Ion posesor al cartii de identitate seria **, nr. ******* emisa de SPCLEP Lehliu Gara, domiciliat in oras Lehliu, bulevardul ***, judetul Calarasi si fiind week-end nu am facut actele de vanzare cumparare la o firma specializata, dar i-am dat toate actele inclusiv cartea de identitate in original.
Autoturismul nu era functional, nu avea itp si a Cretu Ion a venit cu o autospeciala platforma cu care a plecat Citroenul Xantia.
Pretul de vanzare a fost mic 1700 lei, mult sub cel cu care il cumparasem eu de 3300 euro.
Ulterior am inteles ca a reparat Citroenul Xantia si a efectuat inspectia tehnica.
Am doar procesul verbal de predare primire in care este stipulata vanzarea autoturismului Citroen Xantia.
L-am tot sunat la telefon de-a lungul timpului sa vina in Bucuresti sa facem actele de vanzare-cumparare dar a motivat nu are bani sau timp sa vina in Bucuresti.
L-am sunat astazi si am inteles ca el a vandut mai departe acest Citroen Xantia.
Eu vreau sa radiez acest autoturism si de la Administratia Financiara si de la Politie.
Mentionez ca in aceasta perioada am platit impozit de peste 150 roni desi nu mai detin acest autoturism.
Va rog respectuos sa imi scrieti cum pot proceda.
Adresa mea este Bucuresti, sector 2, strada ***, ap. **, cod postal ***.

Cu stima,

Gheorghiu Ramiro Gabriel 27 august 2013