Acesta este un chestionar email via http://politiarutiera.ro/ de la:
Paraschiv Samuel <>
Buna ziua ! Locuiesc in Cluj Napoca , si doresc sa va aduc la cunastinta despre existenta unei intersectii in care in mod normal se aplica prioritatea de dreapta , problema e ca nu se acorda ,si din acest motiv in ultimele 3 luni s-au intamplat aproximativ 6 accidente ,fara raniri grave din cate stiu . Va rog respectuos sa ma indrumati cui trebuie sa ma adresez pt a se monta indicatoare de reglementare a prioritatii , pt a fii clar pt toata lumea cine are prioritate ,si pt a creste siguranta in circulatie . Personal circul pe drumul prioritar ,si de cateva ori am evitat o coliziune , numai datorita faptului ca stiu situatia si am prevazut ca e pozibil sa nu mi se acorde prioritate .Intersectia se afla pe Calea Baciului ,pe sensul de mers dinspre localitatea Baciu spre str Corneliu Coposu , inainte de statia de carburantii Petrom cu 100 de metri pe partea dreapta , se bifurca doua strazi ,una dintre ele are denumirea de calea baciului , cu numerele 2-4 si pe ea isi au sediul mai multe firme inclusiv fostul complex Legume fructe , iar cealalta a carei denumire nu o stiu duce spre depozitul de accesorii de mobilier Salice .Sunt convins ca montand acolo doua indicatoare intersectia va deveni mult mai sigura .Va multumesc pt atentia acordata si va stau la dispozitie si telefonic la nr meu personal 07443*****