STIMATI COLEGI,
Astazi am mai trait inca o deziluzie pe langa multe altele.In urma unei hotarari judecatoresti legata de o contraventie la regimul circulatiei rutiere,plingere respinsa, am tot asteptat sa primesc, asa cum mi-a precizat judecatorul , comunicarea acasa,prin corespondenta.Nu am stiut ca in 2012, hotararea este irevocabila si definitiva si ca acestea nu se comunica nici uneia din parti.Intamplator ,dupa un caz similar cu al meu ,dar petrecut in Rep.Moldova, m-am pus pe ganduri si m-am deplasat cale de 200 Km la instanta respectiva ,am luat o copie dupa hotarare si m-am prezentat la serviciul circulatie rutiera din judetul meu .Aici mi s-a facut cunoscut ca permisul mi-a fost suspendat cu inca o luna peste pedeapsa initiala ,motivat de faptul ca nu l-am prezentat in termen de 15 zile de la comunicarea hotararii judec.,comunicare care nu mi s-a .....comunicat niciodata..Ma intreb daca Doamne fereste faceam vre-un acident eram din start infractor pentruca circulam pe drumurile publice fara permis valabil.
Asa ca atentie ,justitia nu are 4,30 lei pentru comunicare, fiinca trebuie sa plateasca magistartii cu 80-150 mil.pe luna, ei neavand bani nici macar pentru hartia de redactat hoarari.
S-a intamplat la judecatoria Hirlau,Romania.
Cu stima si fiti vigilenti,justitia nu judeca....

Valente