Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
Alexandru Valeriu <>

Buna ziua !
Ma numesc Alexandru Valeriu si datorez Directiei Generale de Impozite si Taxe Locale sector 4,suma de 120 lei,reprezentand o amenda pentru oprire neregulamentara, pe care de 3 ani, am refuzat sa o platesc ,dar acum,tot benevol, o voi plati.
Sunt de profesie ing.metalurg si atunci ca si acum, lucrez ca reprezentant de vanzari la SC Omnimed Srl,o firma, ce se ocupa cu importul si distibutia de medicamente.
In ziua cu amenda aveam de facut o livrare la farmacia Ana-Maria situata in magazinul Bucur-Obor si conduceam un autovehicol marca Matiz,inregistrat pe firma respectiva.Nici nu am apucat sa ies din auto ca *** s-a si apucat sa faca procesul-verbal, desi aveam pachetul in mana si i-am spus ca ma duc pun stampila pe foaie parcurs si facturi si am plecat(circa 5 min).Am refuzat sa semnez procesul si nici nu a venit prin posta, de aceea nu am facut contestatie pe art.60 lit.b din Cod Rutier 2007.
Eu cred ca firmele de distibutie ar trebui ajutate.Stiti foarte bine ca nu exista locuri de parcare destinate aprovizionarii.
Cat i-ar fii luat agentului sa verifice datele referitoare la auto ?
In alta ordine de idei:E corecta amplasarea radarelor mobile ,in locuri fara avertizarea "Atentie radar ! "
Va multumesc si astept de la dvs. un punct de vedere.Amenda o platesc ,am scris, in maxim o saptamana .