Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
Dragos DAMIAN <>

Buna ziua

Ma numesc Damian Dragos cu domiciliul in Bucuresti sos Colentina nr ** sector 2 .Am achizitionat un support ptr transportul bicicletelor care se ataseaza pe carligul de remorcare al masinii. La achizitionarea suportului ( care este prevazut cu locas ptr numar de inmatriculare ) , importatorul mi-a precizat ca este nevoie de o a 3- a placuta de inmatriculare ptr ca odata cu instalarea si transportul bicicletelor , acestea vor acoperii nr de inmatriculare. In data de 18.04.2012 m-am prezentat la sediul d-voastra ptr a-mi achizitiona o a 3-a placuta si mi s-a spus de catre domnul comandant ? ( cu scuzele de rigoare nu s-a prezentat decat cu acest apelativ : “ …comandantul serviciului de inmatriculari … “ ) ca citez : “ un vehicul nu poate avea decat 2 placute de inmatriculare si ca atare nu va pot da curs solicitarii dumneavoastra. “
Precizez ca am intentia de a iesi in afara granitelor Romaniei iar legislatia tarilor din cadrul UE prevede ca acest dispozitiv de transport biciclete sa fie prevazut cu sistem de iluminare ( are sistem electric ce se ataseaza la priza carligului ) cat si cu placuta de inmatriculare. Cu multumiri anticipate astept raspunsul d-voastra la adresa de e-mail : *** sau la telefon 0722359***>


Cu respect
Dragos DAMIAN